Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O festivalu

 
 
Na počátku festivalu Baraban, který se koná v severočeském Cvikově, byla myšlenka uspořádat festival, na kterém by vystoupily soubory a hudební skupiny zabývající se interpretací etnické hudby. Vzhledem k tomu, že pojem "etnická hudba", či chcete-li "world music", je celkem široký, mají návštěvníci festivalu možnost zaposlouchat se do melodií z různých časových období, různých žánrů a různých národů. Vedle hudby středověku tak zní lidové písně z Balkánu, Francie, Skandinávie, ale také například z Ameriky, vychutnat si můžete nefalšovaný jazz, nebo vlastní písně hledající inspiraci u cizích národů a etnik.
 
1. Baraban Etnofest proběhl 26. dubna 2008. Zúčastnilo se ho 12 hudebních těles z České republiky, Německa a Polska. Jelikož se u návštěvníků setkal s kladným ohlasem, byl v roce 2009 uspořádán jeho druhý ročník. Počínaje třetím ročníkem byla k festivalu kromě celodenního sobotního programu přidána vystoupení také již v pátek odpoledne. Baraban Etnofest rovněž přestal být pouhým festivalem pro posluchače, neboť se v jeho rámci kromě koncertů uskutečnil i bubenický workshop a návštěvníci se také mohli naučit a zatančit si maďarské lidové tance a do programu festivalu se tak přímo aktivně zapojit.
 
Na Baraban Etnofestu dosud vystoupily skupiny a hudebníci z České republiky, ze Slovenska, z Polska, Německa, Maďarska a Lotyšska.     
 
Festival je možné uspořádat každý rok jen díky především finanční podpoře města Cvikova, Městského kulturního střediska, finanční i materiální podpoře sponzorů a obětavé práci doborovolníků a především členů občanského sdružení Lusatia consort o. s., které je pořadatelem festivalu.
 
Vstupné na festival je každý rok dobrovolné. 
 
     
TOPlist